Seyahat Yasağı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Seyahat Yasağı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.527 Seyahat Yasağı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

İranda

İranda Kovid-19 ölümlerinde yeni rekor

İranda yeni tip koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı son 24 saatte 709 artarak, ülkede salgının başlangıcından bu yana en yüksek günlük can kaybı kaydedildi.

İngiltereden

AB,

Rusyaya

Rusyaya ekonomik yaptırımlar uzadı

Avrupa Birliği (AB), Ukraynayı istikrarsızlaştırdığı gerekçesiyle Rusyaya 2014ten beri uyguladığı ekonomik yaptırımların süresini 6 ay daha uzatma kararı aldı.

Yarın

Yarın ve pazar günü seyahat yasağı var mı? Şehirler arası seyahat yasağı kaldırıldı mı? Hafta sonu için yeni karar

Seyahat yasağı için alınan karar normalleşmenin üçüncü etabında kesinleşti. Hafta içi ve hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasakları 1 Temmuz itibarıyla ülke genelinde kaldırıldı. 21 Haziranda gerçekleşen Kabine Toplantısında alınan karar gereği Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, şehirler arası seyahat yasağının kaldırılacağı ve kısıtlamaların sona ereceğini bildirmişti. Yaklaşan hafta sonu öncesinde seyahat yasağı olacak mı sorusu yeniden gündeme geldi. İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelgede seyahat kısıtlamasının durumu netlik kazandı. Peki, şehirler arası seyahat yasağı kaldırıldı mı? İşte, o konu hakkında ayrıntılı bilgiler.

Otomobil

Otomobil sahiplerine önemli uyarı! Yapmayana para cezası var

Bugün itibarıyla şehirler arası seyahat kısıtlamasının kaldırılması ve Kurban Bayramının yaklaşması dolayısıyla özel araçlarıyla seyahate çıkacak vatandaşların, yetersiz bakiyeyle yaptıkları geçiş ihlali ve 15 günlük yasal süreç sonunda uygulanacak idari para cezalarının önüne geçebilmek için Hızlı Geçiş Sistemi bakiyelerini kontrol etmeleri gerekiyor.

Seyahat

Seyahat yasağı kalktı mı? Şehirler arası seyahat yasağı 1 Temmuzda bitiyor mu? Tarih belli oldu!

Şehirler arası seyahat yasağının durumu hafta sonu öncesinde gündeme geldi. İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelgede seyahat yasağının kaldırılacağı tarih belli oldu. Koronavirüs kısıtlamalarına yönelik uygulanan seyahat yasağının kaldırılacağını geçtiğimiz hafta yapılan Kabine Toplantısının ardından duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Temmuz tarihini işaret etmişti. Sokağa çıkma yasağı süresinde uygulanan seyahat yasağı tüm Türkiyede sona erecek. Peki, seyahat yasağı kalktı mı ve ne zaman kaldırılacak? İşte, Şehirler arası seyahat yasağının durumu hakkında ayrıntılı bilgiler.

SMS

SMS ve mail gelmezse hemen bankanızı arayın!

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüste vaka ve vefat sayılarının azalması, aşılamanın artması normalleşme kararlarını da beraberinde getirdi. Bu kapsamda alınan normalleşme kararlarına göre 1 Temmuz’dan itibaren sokağa çıkma yasağının ve şehirlerarası seyahat kısıtlamalarının kaldırılması gibi birçok adım atıldı. Atılan adımlarla bilet satışlarında talep patlaması yaşandı. Ancak bilet satın alırken dolandırıcıların hedefi olmamak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor.

Şehirler

Şehirler arası seyahat yasağı var mı? Bu hafta sonu özel araçla seyahat yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu!

Şehirler arası seyahat yasağının durumu 21 Haziranda gerçekleşen Kabine Toplantısının ardından netleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hızlı aşılama sonrası Türkiyenin yeni normalleşme adımlarını açıkladı. Buna göre birçok yasak 1 Temmuz Perşembe günü itibarıyla kaldırılacak. Alınan karara göre sokağa çıkma yasağı uygulanan sürelerde geçerli olan şehirler arası seyahat kısıtlaması da sona erecek. Gözler şimdi bu hafta sonu seyahat yasağının olup olmayacağında. Peki, bu hafta sonu şehirler arası seyahat yasağı var mı? İşte, özel araçla seyahat yasağının durumuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

Şehirlerarası

Şehirlerarası yasak var mı, kalktı mı? Şehirlerarası seyahat yasağı için 1 Temmuz gelişmesi

Şehirlerarası seyahat yasağı 21 Haziran tarihide Cumhurbaşkanı Erdoğanın yaptığı açıklama çerçevesinde kaldırıldı. Kabine Toplantısı sonrasında kamuoyunu bilgilendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehirler arası seyahat şehir içi toplu taşıma sınırlamaları sona eriyor ifadelerine yer verdi. 1 Temmuz itibariyle sona erecek olan şehirlerarası seyahat yasağı hakkında detaylar, İçişleri Bakanlığı tarafından genelge ile detaylandırılacak.

Hafta

Hafta sonu şehirler arası seyahat yasağı var mı? Özel araç ve otobüsle seyahat etmek yasak mı? Genelgede belli oldu

Şehirler arası seyahat yasağı sokağa çıkma yasağının uygulandığı haziran ayında devam ediyor. Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde şehirler arası seyahat kısıtlamaları geçerli olacak. İçişleri Bakanlığından yayınlanan genelgeye göre, vatandaşların uçak, tren, otobüs gibi toplu taşıma vasıtalarıyla yapacakları şehirler arası seyahatler için ayrıca seyahat izni alması istenmeyecek. Zorunlu hallerin varlığı durumunda, özel araçların seyahatleri için seyahat belgesi temin edilebilecek. Hafta sonu araçları ile dışarı çıkacak olanlar özel araçla seyahat kısıtlamasının genelgedeki maddelerine odaklandı. İşte, ayrıntılar.

Seyahat

Seyahat izin belgesi e devlet ile nasıl alınır? Şehirler arası seyahat yasağı var mı? Bakanlık duyurdu

Seyahat yasağı, İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğine Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri konulu gönderdiği genelge ile belli oldu. Genelgede sokağa çıkma yasağı uygulanan sürelerde uçak, tren, otobüs gibi toplu taşıma vasıtalarıyla yolculuk edeceklere seyahat kısıtlaması olmayacağı bildirildi. Özel araçları ile yolculuk yapacakların ise zorlu halde olması halinde izin belgeleri temin etmeleri önem arz edecek. Seyahat izin belgesi e-Başvuru veya ALO 199 sistemleri üzerinden alınabilecek. Peki, seyahat izin belgesi e devlet ile nasıl alınır? İşte, seyahat izin belgesi alma ekranı ve seyahat kısıtlamasıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

Şehirlerarası

Şehirlerarası seyahat yasağı var mı? Hafta sonu (pazar günü) seyahat serbest mi? İşte detaylar

Şehirlerarası seyahat yasağının durumu İçişleri Bakanlığının, 81 il valiliğine Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri konulu gönderdiği genelgede belli oldu. Alınan karara göre kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında hafta sonu sokağa çıkma yasağı pazar günleri uygulanacak. Genelgede sokağa çıkma yasağı uygulanan sürelerde uçak, tren, otobüs gibi toplu taşıma vasıtalarıyla yolculuk edeceklere seyahat kısıtlaması olmayacağı duyuruldu. Özel araçları ile yolculuk yapacak olan vatandaşlar ise seyahat yasağında izin alıp almamanın durumuna yoğunlaştı. Peki, şehirlerarası seyahat kısıtlaması var mı? İşte, hafta sonu (pazar günü) iller arası seyahat kısıtlaması hakkında tüm detaylar.

ABnin

Özel

Özel araçla seyahat yasağı var mı? İller arası şehirlerarası seyahat yasağı olacak mı? Bakanlık duyurdu

Özel araçla seyahat yasağı için alınan karar hafta sonu ile beraber yeniden merak konusu oldu. 1 Haziran tarihinde başlayan yeni normalleşmeyle seyahat yasağının durumu yeniden güncellendi. İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelgede sokağa çıkma yasağı uygulanan sürelerde uçak, tren, otobüs gibi toplu taşıma vasıtalarıyla yolculuk edeceklere seyahat kısıtlaması olmayacağı duyuruldu. Özel araçları ile yolculuk yapacaklar ise genelgede yer alan diğer maddelere odaklandı. Peki, özel araçla seyahat yasağı var mı? İşte, hafta sonu iller arası şehirlerarası seyahat kısıtlamasının durumu.

ABDyi

ABDyi karıştıran koronavirüs tartışması! Faucinin e-mailleri basına sızdı

ABD Başkanı Joe Bidenın Sağlık Başdanışmanı ve ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Faucinin basına sızan e-maillerinde virüsün laboratuvardan çıktığı yönündeki iddia ve maske ile ilgili tutumunun görünenden farklı olduğunun ortaya çıkması, tartışmalara yol açtı. Öte yandan başkanlığı döneminde zaman zaman Fauci ile sert tartışmalara giren Donald Trump, Fauciyi dinlemediğim için Amerikan halkı çok şanslı. dedi.

Hafta

Hafta sonu şehirlerarası yasak var mı? Seyahat yasağı kaldırıldı mı? İşte son gelişmeler

Hafta sonu şehirlerarası seyahat yasağının durumu cuma gününün yaklaşması ile gündeme geldi. 1 Haziran normalleşme takvimi ile birlikte daha önce sokağa çıkma yasağı süresinde geçerli olan şehirler arası seyahat yasağının durumu İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelgede netleşti. Alınan karara göre vatandaşlar, uçak, tren, otobüs gibi toplu taşıma vasıtalarıyla yapacak. Seyahat izin belgesi durumunda ise belirli şartlar gerekecek. Peki, Seyahat yasağı kaldırıldı mı ve hafta sonu şehirlerarası yasak var mı? İşte, seyahat kısıtlaması hakkında detaylar.

Seyahat

Seyahat yasağı kaldırıldı mı? Şehirler arası seyahatlerde otel rezervasyonu olana yasak var mı?

Seyahat yasağı kaldırıldı mı sorusu milyonlarca kişi tarafından takip ediliyor. Türkiyede başlayan 1 Haziran normalleşme takvimi ile birlikte daha önce sokağa çıkma yasağı süresinde geçerli olan şehirler arası seyahat yasağının durumu netleşti. Alınan karara göre vatandaşlar, uçak, tren, otobüs gibi toplu taşıma vasıtalarıyla yapacak. Seyahat izin belgesi durumunda ise belirli şartlar önem arz edecek. Peki, şehirler arası seyahatlerde otel rezervasyonu olana yasak var mı? İşte, seyahat yasağı ile ilgili son durum.

Özel

Özel araçla seyahat yasak mı? Hafta sonu ve hafta içi şehirler arası seyahat yasağı olacak mı? Seyahat izin belgesi nasıl alınır.. İşte detaylar

Özel araçla seyahat yasağı için alınan karar hafta sonu öncesi yeniden gündeme geldi. Tam kapanma döneminin sona ermesinin ardından İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede, hafta sonu kesintisiz hafta içi ise belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı uygulanacağı bildirildi. Son dakika haberi.. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm Türkiyenin beklediği normalleşme adımlarını Kabine Toplantısı sonrası madde madde açıkladı. Yeni normalleşme kararlarına göre, Haziran boyunca sokağa çıkma kısıtlaması hafta içi ve cumartesi günü için akşam 22:00 ile sabah 05:00 arasında devam edecektir. Bu sınırlama cumartesi 22.00 ile pazartesi 05.00 arasında yani pazar gününü tam kapsayacak şekilde uygulanacak. Restoranlar ise sabah 07.00 ile akşam 21.00 arasında masaya servis yapılabilecek. Pazar günleri ise sadece paket servisi yapabilecek.

Şehirler

Şehirler arası seyahat yasağı var mı? Şehirler arası seyahat yasak mı? İşte en son bilgiler

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri konulu genelge gönderdi. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede kısmi kapanma, tam kapanma ve kontrollü normalleşme dönemlerinde vaka ve hasta sayılarındaki düşüşe dikkat çekilerek, haziran ayı boyunca uygulanacak kademeli normalleşmenin 2nci etabında alınan kararların saat 05.00ten itibaren geçerli olacağı belirtildi. En çok merak edilen konulardan biri de şehirler arası seyahat yasakları oldu. Peki, şehirler arası seyahat yasağı var mı? Şehirler arası seyahat yasak mı?

Şehirler

Özel

Özel araçla seyahat yasak mı? Hafta sonu ve hafta içi şehirler arası seyahat yasağı olacak mı? Genelge yayınlandı..

Özel araçla seyahat yasağı için alınan karar hafta sonu öncesi yeniden gündeme geldi. Tam kapanma döneminin sona ermesinin ardından İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede, hafta sonu kesintisiz hafta içi ise belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı uygulanacağı bildirildi. Sokağa çıkma yasağı olan süre ve günlerde şehirler arası seyahat yasağının olup olmayacağı da netleşti. Alınan karara göre kısıtlama süresi içerisinde toplu taşıma vasıtalarıyla şehirlerarası seyahat edecek olanlardan seyahat izni istenmeyecek. Peki, özel araçla şehirler arası seyahat yasak mı? İşte, hafta sonu seyahat durumu ile ilgili bilgiler.

Hafta

Hafta sonu özel araçla seyahat yasak mı? Sokağa çıkma yasağında özel araç kullanılabiliyor mu? İşte detaylar

Özel araçla seyahat yasağı için alınan karar hafta sonu öncesi yeniden gündeme geldi. Tam kapanma döneminin sona ermesinin ardından İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede, hafta sonu kesintisiz hafta içi ise belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı uygulanacağı bildirildi. Sokağa çıkma yasağı olan süre ve günlerde şehirler arası seyahat yasağının olup olmayacağı da netleşti. Alınan karara göre kısıtlama süresi içerisinde toplu taşıma vasıtalarıyla şehirlerarası seyahat edecek olanlardan seyahat izni istenmeyecek. Peki, özel araçla şehirler arası seyahat yasak mı? İşte, hafta sonu seyahat durumu ile ilgili bilgiler.

Özel

Özel araçla seyahat yasak mı? Hafta sonu şehirler arası seyahat yasağı olacak mı? Genelge yayınlandı

Özel araçla seyahat yasağı için alınan karar hafta sonu öncesi yeniden gündeme geldi. Tam kapanma döneminin sona ermesinin ardından İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede, hafta sonu kesintisiz hafta içi ise belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı uygulanacağı bildirildi. Sokağa çıkma yasağı olan süre ve günlerde şehirler arası seyahat yasağının olup olmayacağı da netleşti. Alınan karara göre kısıtlama süresi içerisinde toplu taşıma vasıtalarıyla şehirlerarası seyahat edecek olanlardan seyahat izni istenmeyecek. Peki, özel araçla şehirler arası seyahat yasak mı? İşte, hafta sonu seyahat durumu ile ilgili bilgiler.

Şehirler

Şehirler arası seyahat yasağı var mı? Hafta sonu şehirler arası seyahat yasağı olacak mı? Genelgede yayınlandı!

Şehirler arası seyahat yasağı var mı sorusunun yanıtı İçişleri Bakanlığından yayınlanan genelgede belli oldu. Tam kapanma dönemi sonrası 1 Haziran tarihine kadar kademeli normalleşmenin uygulanacağı bildirildi. Bakanlıktan yayınlanan genelgede tam kapanmada izin verilmeye seyahat yasağının durumu netleşti. Sokağa çıkma yasağının uygulandığı süre ve günlerde seyahatler izinle gerçekleşecek. Peki, Hafta sonu şehirler arası seyahat yasağı olacak mı? İşte, o konuyla ilgili bilgiler.

ABDden

Özel

Özel araçla şehirler arası seyahat yasak mı?

Özel araçla şehirler arası seyahat yasak mı sorusunun yanıtı, İçişleri Bakanlığı genelgesi ile yanıt buldu. Bakanlığın yapmış olduğu açıklamaya göre kademeli normalleşme döneminde; sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde (hafta içi ve hafta sonunda) şehirler arası seyahat kısıtlaması uygulanacak. İşte, şehirlerarası seyahat yasağı hakkında detaylı bilgiler

Şehirler

Şehirler

Şehirler

Son

Seyahat

Seyahat yasağı ne zaman, pazartesi günü mü bitecek? Seyahat izin belgesi nasıl alınır?

Seyahat yasağı ne bitecek sorusu, normalleşme sürecinin dillendirilmesiyle birlikte araştırılan konu olmaya başladı. Seyahat izin belgesi alan kişilerin seyahat edebileceği dönemin devam edip etmeyeceği, pazartesi gün yapılacak olan kabine toplantısı ile netlik kazanacak. Peki, seyahat yasağı ne zaman sona erecek, pazartesi günü mü bitecek? İşte, seyahat izin belgesi alma işlemi ve seyahat izin belgesi hakkında detaylı bilgiler

Seyahat

Bayramda

Bayramda tam kapanma var mı? 17 günlük yasaklar ne zaman bitecek? 29 Nisanda başlamıştı

29 Nisanda başlayan tam kapanma döneminin biteceği tarihe yönelik araştırmalar hız kazandı. Koronavirüsle mücadele kapsamında17 gün sürecek tam kapanma sürecinde sokağa çıkma yasağının yanı sıra seyahat yasağı da uygulanıyor. Genelgeye göre yalnızca istenen belgeleri tamamlayan, kısıtlamalardan muaf tutulacak. Peki,17 günlük yasaklar ne zaman bitecek? Bayramda tam kapanma var mı? İşte tam kapanma tarihleri

İsrail’den

İsrail’den Türkiye’ye seyahat yasağı

Aşılamada büyük bir başarıya imza atarak sürü bağışıklığını neredeyse kazanan İsrail, aralarında Türkiye ve Hindistan’ın da olduğu yüksek riskli ilan ettiği bazı ülkelere seyahat yasağı getiriyor.

Bangladeş,

Son

Son dakika haberi.... Tam kapanma döneminde emekli maaşı, bankalar, kreşlerin durumu... Bakan Soylu tüm merak edilenleri yanıtladı...

Son dakika haberi.. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, perşembe günü başlayıp 17 Mayısa kadar sürecek tam kapanma süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Yeni bir dönemin başladığını ve bu süreçte kısıtlamaları ihlal edenlere göz yumulmayacağını vurgulayan Bakan Soylu, Şehir giriş ve çıkışları ciddi şekilde kontrol altında olacak dedi. Emekli maaşlarına ilişkin de önümüzdeki günlerde karar alınacağını söyleyen Soylu, kreşlerle ilgili de Bu konuya ilişkin bir değerlendirmeyi bir iki gün içinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı bir karar verecekler ve bu konuda bir istisna ortaya koyacağız ifadelerini kullandı.

Seyahat

Seyahat yasağı var mı? Şehirler arası seyahat yasağından kimler muaf? Tam kapanma genelgesinde detaylar belli oldu

Seyahat yasağı tam kapanma öncesi gündemde yer alan konulardan oldu. 17 Mayısa kadar sürecek olan sokağa çıkma yasağında vatandaşların şehirlerarası seyahatine zorunlu haller dışında izin verilmeyeceği bildirildi. Seyahat edeceklerin seyahat izin belgesi alması gerekecek. Uçak, tren, gemi veya otobüs gibi toplu taşıma araçlarıyla yapılacak seferlerde yolcuların araçlara kabulü öncesinde HES kodu bilgilerine bakılacak. Peki, seyahat yasağı var mı? İşte, tam kapanma genelgesinin detayları.

Son

Telefondan

Telefondan ve E devletten seyahat izin belgesi alma: Şehirler arası seyahat izin belgesi nasıl alınır?

Seyahat izin belgesi almak isteyenler, bu işlemi nasıl yapacaklarını araştırmaya başladılar. Son Kabine Toplantısı 26 Nisanda yapıldı.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tam kapanma ile ilgili açıklama yaptı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan tam kapanma genelgesi içerisinde seyahat yasağı ile ilgili de açıklama yapıldı.Belirtilen dönem içerisinde uçak, tren, gemi veya otobüs gibi toplu ulaşım aracıyla seyahat edecek kişilere biletleme işlemi yapılmadan önce mutlaka seyahat izin belgesinin olup olmadığı kontrol edilecek, geçerli bir seyahat izninin bulunması halinde biletleme işlemi gerçekleştirilecek. Peki, seyahat izin belgesi nasıl alınır?�

Son

Son dakika haberler: Tam kapanma tarihleri açıklandı... 29 Nisan - 17 Mayıs arasında seyahat yasağı... Uzaktan eğitim.. İşte Kabinede alınan son kararlar..

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında biraraya gelen Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni koronavirüs kararlarını açıkladı. Alınan yeni kararlara göre; 29 Nisan 2021 perşembe akşamı 19:00dan başlayıp, 17 Mayıs pazartesi 05:00e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçilecek. Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve otobüsler yüzde 50 ile çalışabilecek. Eğitimde ise anaokulu, kreş, 8. ve 12. sınıflar dahil tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek tüm sınavlar ertelendi. Türkiye, korona vaka sayılarını düşürmek için 29 Nisan-17 Mayıs arasında tamamen kapanıyor. Bu sürede kesintisiz sokağa çıkma yasağı uygulanacak. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı yeni kısıtlamalar ve alınan kararlar..

Uçuşlar

Uçuşlar iptal mi? Önceden alınan uçak biletleri ne olacak? THY ve Pegasus’tan açıklama

Koronavirüs tedbirleri kapsamında tam kapanma kararı alınan 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında genelgede yer alan istisnalar dışında seyahat yasağı uygulanacak. THY ve PEGASUS 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasındaki kapanma kararı ve seyahat kısıtlamasına ilişkin açıklama yaptı. Peki, Uçuşlar iptal mi? Önceden alınan uçak biletleri ne olacak? THY ve Pegasus’tan açıklama

Seyahat

Seyahat yasağı ne zaman başlıyor? Şehirler arası seyahat yasağından kimler muaf? İşte detaylar

Seyahat yasağı ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Kabineden çıkan kararlardan biri de şehirler arası seyahat yasağı ile ilgili oldu. Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan dönemde konaklama tesislerinde rezervasyonunun bulunması vatandaşlarımız açısından sokağa çıkma ve/veya şehirler arası seyahat kısıtlamasından muafiyet sağlamayacak olup bu dönemde konaklama tesisleri sadece zorunlu durumlara bağlı olarak seyahat izin belgesi alan kişilere hizmet verebilecekler. Peki,

Uçak

Uçak ve otobüs yolculuğu yasak mı? Toplu taşıma ile şehirler arası seyahat yasağı var mı? THYden açıklama

Uçak ve otobüs seferlerinin yasaklanıp yasaklanmadığı, Kabine Toplantısı sonrası öne çıkan başlıklardan oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan karara göre 17 Mayıs tarihine kadar tam kapanmaya geçilecek. Tam kapanma ve sokağa çıkma yasağında, seyahat edecek olanlar, seyahat yasağının detaylarına odaklandı. Türk Hava Yolları (THY), tam kapanma kararı alınan 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında yurt içi bilet değişiklik taleplerinin ücretsiz olarak gerçekleştirileceğini açıkladı. Peki, ıçak ve otobüs yolculuğu yasak mı? İşte, ayrıntılar.

93üncü

93üncü Akademi Ödüllerini (Oscar Ödülleri) kazananlar açıklandı: İkisi de tarihe geçti

The Academy of Motion Picture Arts and Sciences (Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi) tarafından bu yıl 93üncü kez düzenlenen Oscar Ödülleri (Akademi Ödülleri) koronavirüs pandemisi gölgesinde yapıldı. Akademi bu kez uzun süre konuşulacak kararlara imza attı. Genellikle erkek sanatçıların baskın olduğu en iyi yönetmen kategorisinde ödül Chloe Zhaonun oldu. Zhao, aynı zamanda bu ödülü alan ilk Asyalı yönetmen olarak da tarihe geçti. Yine tarihe geçen bir başka kişi ise Minari filminin oyuncusu Yuh-jung Youn oldu. En iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü kazanan Yuh-jung Youn bu dalda ödül olan ilk Koreli oldu aynı zamanda.

Hafta

Özel

Özel araçla seyahat yasak mı? İller arası seyahat yasağı olacak mı? İçişleri Bakanlığından genelge yayınlanmıştı

Özel araçla seyahat yasağı, 3 gün sürecek olan hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile beraber vatandaşların odaklandığı konulardan oldu. Kısmi kapanma süreci boyunca hafta sonları uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasında seyahat yasağının durumu da belli oldu. Ramazanın ilk iki haftasında uygulanacak hafta sonu sokağa çıkma yasağında şehirler arası seyahatlere de izin verilmeyecek. Özel araçla seyahat yasağından muaf olanlar seyahat belgesi alacak. Zorunlu hali bulunmayanlar ise toplu taşıma araçları ile seyahat edebilecek. İşte, merak edilen özel araçla seyahat yasak mı? sorusunun yanıtına yönelik İçişleri Bakanlığı genelgesi ve seyahat yasağı ile ilgili son bilgiler.

ABDden

Fenerbahçe

Contact us

Find us at the office

Trailor- Verkamp street no. 63, 81415 Zagreb, Croatia

Give us a ring

Dezha Manci
+38 695 645 231
Mon - Fri, 8:00-22:00

Reach out